Category: Academic ContestName: Ancient Geography I Row # First Name Last Name School Name Score Place


Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Tamaño: px
Comenzar la demostración a partir de la página:

Download "Category: Academic ContestName: Ancient Geography I Row # First Name Last Name School Name Score Place"

Transcripción

1 Category: Academic ContestName: Ancient Geography I 1 Keshav Parwal Northview HS Cole Maberry MILTON Daniel Brown Northview HS Nicholas Otranto MILTON Raahul Acharya Northview HS Kyle Duval Pace Sage Moffitt Northview HS Lucy Wang WALTON Dylan Patel Scholars' Academy Dylan Patel Scholars' Academy Lucy Wang WALTON Alice Lin Northview HS Monica Privette Eastside HS ANDREW SANITH Dacula Jack Wallace Pace Monica Privette Eastside HS Alice Lin Northview HS Jack Wallace Pace Jackson Thompson WALTON ANDREW SANITH Dacula Jackson Thompson WALTON Allen Zhang WALTON Daniel Agramonte WALTON Siddharth Satuluru Northview HS Allen Zhang WALTON Daniel Agramonte WALTON Siddharth Satuluru Northview HS 26 8

2 28 Piyush Kancharlawar WALTON Alex Kreitz MILTON Alex Kreitz MILTON Piyush Kancharlawar WALTON Angel Li Eastside HS Angel Li Eastside HS Neel Pathak Mountain View HS Christopher Jones WALTON GABRIEL EVATT-MACHADO Dacula GABRIEL EVATT-MACHADO Dacula Christopher Jones WALTON Neel Pathak Mountain View HS 24 10

3 Category: Academic ContestName: Ancient Geography II 40 Josh Zamora Monroe Area H.S Philip Lan Northview HS Dakota Arrington Eastside HS Connor O'Kelley North Gwinnett High Andrew Wu Pace Conrad Bhamani MILTON Conrad Bhamani MILTON Frank Burrows WALTON Frank Burrows WALTON Jeffrey Hsia WALTON Jeffrey Hsia WALTON Jermaine Bryant Northview HS Conor Pelletier Pace Conor Pelletier Pace Jermaine Bryant Northview HS Lewis Bannister Hart County HS Lewis Bannister Hart County HS Christian McKittrick MARIST Jack Arnold Grady High School Jack Arnold Grady High School Christian McKittrick MARIST Sara Farnham Mountain View HS Sara Farnham Mountain View HS 28 10

4 Category: Academic ContestName: Ancient Geography III 63 Sean Ware Kennesaw Mountain HS Colin Walsh Northview HS William Broniec Peachtree Ridge Chris Zourzoukis North Gwinnett High Denise Yoon Northview HS Chaeyoon Lee Northview HS Yash Chandramouli Northview HS John McGinnis WALTON Saad Bashir Athens Academy Saad Bashir Athens Academy Manon Semrau WALTON Manon Semrau WALTON Sam Quinn Northview HS Samuel Marks WALTON Jonathan Spalten Pace Sam Quinn Northview HS Jonathan Spalten Pace Maddie Stafford WALTON Samuel Marks WALTON Maddie Stafford WALTON Matthew Wei Northview HS Hillary Kim North Gwinnett High Kevin Wang WALTON Kevin Wang WALTON Hillary Kim North Gwinnett High Rachel Roller Mountain View HS Rachel Roller Mountain View HS 25 9

5 90 Katie Buckis MARIST Katie Buckis MARIST Matthew Wei Northview HS Yeshy Manoharan North Gwinnett High Trey Cannon Kennesaw Mountain HS Hannah Sharpe WALTON Hannah Sharpe WALTON Yeshy Manoharan North Gwinnett High Trey Cannon Kennesaw Mountain HS 24 10

6 Category: Academic ContestName: Ancient Geography IV 99 James Dow Northview HS Michael Sloman Pace Rachel Ramsey Eastside HS Brian Lee WALTON Brendan Phillips MARIST Jasper Narvil Eastside HS Felix Edwards Scholars' Academy Tyler Dysart Eastside HS Nick Wolcott WALTON Diana Xu MILTON Elise Barnes WALTON Jaclyn Lund Pace Elise Barnes WALTON Jaclyn Lund Pace Grace Chung WALTON Anna Deily MARIST Grace Chung WALTON Anna Deily MARIST Tyler Gambrell MILTON Tyler Gambrell MILTON Tionne Pete Mountain View HS Tionne Pete Mountain View HS Sabrena Rutledge Wheeler H.S John Koh North Gwinnett High John Koh North Gwinnett High Taylor Henderson MILTON Quin Murphy Eastside HS 23 10

7 126 Sabrena Rutledge Wheeler H.S Stephen Lee WALTON Quin Murphy Eastside HS Taylor Henderson MILTON Stephen Lee WALTON 23 10

8 Category: Academic ContestName: Ancient Geography V 131 Conner Bryan Eastside HS Cole Rogers Eastside HS Hali Mo WALTON Hali Mo WALTON Aditya Shah WALTON Caroline Hollar WALTON Cusuh Ham WALTON Diane Park WALTON Diane Park WALTON Jeff Zambory WALTON Jeff Zambory WALTON Catherine Niu WALTON Jazmin Ireland Eastside HS Jazmin Ireland Eastside HS Catherine Niu WALTON Roger Song WALTON Roger Song WALTON Abhi Mahendrakar WALTON Abhi Mahendrakar WALTON Mark Martin Eastside HS 15 10

9 Category: Academic ContestName: Classical Art I 151 Ashley Choo-Hen Blessed Trinity Angela Su WALTON Leann Kopp Blessed Trinity Bryan Zhang WALTON Farrah Khanpour WALTON Lucy Wang WALTON Madison Karg Blessed Trinity Celin Yu Northview HS Maggie Light North Gwinnett High Tiffany Xu Northview HS 14 10

10 Category: Academic ContestName: Classical Art II 161 Dakota Arrington Eastside HS Emily Larrimore Eastside HS Liheng Song Northview HS Noah Felsberg Eastside HS Maggie Watkins Grayson High Philip Lan Northview HS Eujin Jang WALTON Samuel Stewart Eastside HS SeungWoo Choi Northview HS Caitlin Smith Eastside HS 21 10

11 Category: Academic ContestName: Classical Art III 171 Zach Grantham Columbus HS Denise Yoon Northview HS Yuke Yang WALTON Victoria Hiten Northview HS Elizabeth Trinh Northview HS Ayoung Song WALTON Rachel Kim North Gwinnett High Hillary Kim North Gwinnett High Mallika Balakrishan WALTON Ana Sherer-Estevez Athens Academy Annie Yang North Gwinnett High Manon Semrau WALTON Nolan LaBouff WALTON Matthew Park Northview HS 16 10

12 Category: Academic ContestName: Classical Art IV 185 Grace Chung WALTON Erin Davenport WALTON Ben Bohannon Eastside HS Tyler Dysart Eastside HS Brian Lee WALTON Chris Ngo Hart County HS Michael Bell Brookwood Jeremy Cooley North Gwinnett High Sam Gudger Brookwood Brenna Farrell North Gwinnett High Rachel Ramsey Eastside HS Lauren Nguyen Wheeler H.S Elise Barnes WALTON Jasper Narvil Eastside HS Amanda Bolen Eastside HS Daniel Yu WALTON Shivam Patel Eastside HS Quin Murphy Eastside HS 24 10

13 Category: Academic ContestName: Classical Art V 203 Alex Wu WALTON Aditya Shah WALTON Conner Bryan Eastside HS Cole Rogers Eastside HS Shirley Wang WALTON Jeff Zambory WALTON Michelle Yancich Pace Caitlin Nam WALTON Diane Park WALTON Roger Song WALTON 14 9

14 Category: Academic ContestName: Decathlon* 213 Conner Bryan Eastside HS James Dow Northview HS Hali Mo WALTON Yash Chandramouli Northview HS Sarah Cover WALTON Jasper Narvil Eastside HS Sam Quinn Northview HS Peggy Xu Northview HS Jaclyn Lund Pace Michael Sloman Pace Jeremy Cooley North Gwinnett High Amanda Bolen Eastside HS 51 10

15 Category: Academic ContestName: Derivatives I 225 Lucy Wang WALTON Alice Lin Northview HS Clay Sullivan Pace Allen Zhang WALTON GABRIEL EVATT-MACHADO Dacula Cole Maberry MILTON Hannah Corpe Davidson Chris Cherian WALTON Roshan Balakrishnan Northview HS Haiz Webb Stratford Academy Kenny Zhou Northview HS Katy Leitz Pace Keshav Parwal Northview HS Craig Seol Lovett Jackson Hall Eastside HS Monica Privette Eastside HS Shannon Hwu Northview HS Shannon Hwu Northview HS Monica Privette Eastside HS Josh Ortega Grady High School Maggie Light North Gwinnett High Gen Hackman MILTON Tiffany Xu Northview HS Niketa Raj Northview HS Maggie Light North Gwinnett High Niketa Raj Northview HS Gen Hackman MILTON 22 7

16 252 Tiffany Xu Northview HS Josh Ortega Grady High School Sam Shaffer Pace Alexandria Turcotte Eastside HS Raahul Acharya Northview HS Sam Shaffer Pace Jordan Sanders Northview HS Allen Cunningham Northview HS Chris Yoon Northview HS Brian Worton Eastside HS Adam Burkley Northview HS Allen Cunningham Northview HS Alexandria Turcotte Eastside HS Raahul Acharya Northview HS Brian Worton Eastside HS Bryan Zhang WALTON Bryan Zhang WALTON Jordan Sanders Northview HS Adam Burkley Northview HS Chris Yoon Northview HS Sarah Chait Pace Adam Steinichen MARIST Eric Schank Pace Eric Schank Pace Angel Li Eastside HS Sarah Chait Pace Angel Li Eastside HS Nicole Sim Northview HS Angela Su WALTON 20 9

17 281 Nicole Sim Northview HS Anna Wing Scholars' Academy Celin Yu Northview HS Celin Yu Northview HS Adam Steinichen MARIST Angela Su WALTON Piyush Kancharlawar WALTON Piyush Kancharlawar WALTON Siddharth Satuluru Northview HS Siddharth Satuluru Northview HS Kyle Ramby Northview HS Kyle Ramby Northview HS Sage Moffitt Northview HS Garrett Nix Eastside HS DJ Jang WALTON Jackson Fuller Pace Jackson Fuller Pace Abby McCarthy Blessed Trinity Prashanth Kumar Pace Vinu Eranezhath Northview HS Vinu Eranezhath Northview HS Alexis Benson Pace Matthew Mazer Hart County HS Sarah Palm MILTON Isaiah Washington Eastside HS CAMERON MOATS Dacula Matthew Mazer Hart County HS Emily Chang Northview HS DJ Jang WALTON 19 10

18 310 Sage Moffitt Northview HS Sarah Palm MILTON Patrick Shea North Gwinnett High Ashley Choo-Hen Blessed Trinity Cameron Walsh Stratford Academy Isaiah Washington Eastside HS Cameron Walsh Stratford Academy Emily Chang Northview HS Patrick Shea North Gwinnett High Prashanth Kumar Pace Alexis Benson Pace Garrett Nix Eastside HS Dylan Harper Mountain View HS Dylan Harper Mountain View HS -1 10

19 Category: Academic ContestName: Derivatives II 324 Meg Dominey Parkview HS Abi Balajee Parkview HS Connor O'Kelley North Gwinnett High Ishan Deulkar Northview HS Jermaine Bryant Northview HS Ishan Deulkar Northview HS Shishir Bhandi Stratford Academy Samuel Stewart Eastside HS Jean-Pierre Oberste Northview HS SeungWoo Choi Northview HS Meghna Dash Northview HS Will Kingsfield MARIST Jinhee Lee Northview HS Andrew Wu Pace Connor McNamara MILTON Conrad Bhamani MILTON Dakota Arrington Eastside HS Jack Obeng-marnu Brookwood Jack Obeng-marnu Brookwood Joe Cho Parkview HS Jenny Feng Parkview HS Sharim Khan Parkview HS Jenny Feng Parkview HS Katie Flom MILTON Miles Morgan MILTON Dakota Arrington Eastside HS Miles Morgan MILTON 24 6

20 351 Katie Flom MILTON Joe Cho Parkview HS Kaylah Kennedy Eastside HS Lauren Nagel Blessed Trinity Haley Tam Blessed Trinity Trevor Baron MILTON Haley Tam Blessed Trinity Lauren Nagel Blessed Trinity Robert Brown Grady High School Janet Wang WALTON Kaylah Kennedy Eastside HS Janet Wang WALTON Trevor Baron MILTON Robert Brown Grady High School Noah Barnes Mountain View HS Liam Torpy MARIST Hayat Ramzi Mountain View HS Julie Kim WALTON Amy Mathews Mountain View HS Julie Kim WALTON Amy Mathews Mountain View HS Varun Ramachandran Parkview HS Jacob Bruhn Scholars' Academy Madison Grams Mountain View HS Jack Mitchell Eastside HS Hayat Ramzi Mountain View HS Lewis Bannister Hart County HS Keren Park WALTON Lesley Ehmer MARIST 22 8

21 380 Christian McKittrick MARIST Keren Park WALTON Nandan Gouri Brookwood Madison Grams Mountain View HS Liam Torpy MARIST Christian McKittrick MARIST Varun Ramachandran Parkview HS Lesley Ehmer MARIST Jack Mitchell Eastside HS Jacob Bruhn Scholars' Academy Nandan Gouri Brookwood Lewis Bannister Hart County HS Gina Kim WALTON Gina Kim WALTON Audrey Tendean Parkview HS Ricky O'Connor Northview HS Emily Kiker Northview HS Evan House Eastside HS Cheyenne Mosier Berkmar Rachel Libman Grady High School Eujin Jang WALTON Philip Lan Northview HS Emily Kiker Northview HS Frank Burrows WALTON Frank Burrows WALTON Sakthi Alapakkam WALTON Sakthi Alapakkam WALTON Cheyenne Mosier Berkmar Ricky O'Connor Northview HS 21 9

22 409 Foy Weaver Alpharetta Sara Zimmerman Kennesaw Mountain HS Evan House Eastside HS Eujin Jang WALTON Neel Atawala Deerfield Windsor Neel Atawala Deerfield Windsor Audrey Tendean Parkview HS Philip Lan Northview HS Rachel Libman Grady High School Sara Zimmerman Kennesaw Mountain HS Foy Weaver Alpharetta Kevin Kelly MARIST Emily Aktins Brookwood Jeesa Joseph Parkview HS Audrey Farmer WALTON Ivan Duong Parkview HS Kevin Kelly MARIST Faith Bartello Eastside HS Liheng Song Northview HS Connie Huang Northview HS Connie Huang Northview HS Liheng Song Northview HS Cynthia Liang Northview HS Shivika Bhayana Northview HS Zoe Webb Atlanta Girls' School Jeffrey Hsia WALTON Margaret Stocks Kennesaw Mountain HS Abby Cathcart Blessed Trinity Sandy Vega Berkmar 20 10

23 438 Zoe Webb Atlanta Girls' School Carson Tuchschmidt Archer High Cynthia Liang Northview HS Sandy Vega Berkmar Abby Cathcart Blessed Trinity Nitish Jindal WALTON Jeffrey Hsia WALTON Ivan Duong Parkview HS Audrey Farmer WALTON Jeesa Joseph Parkview HS Margaret Stocks Kennesaw Mountain HS Shivika Bhayana Northview HS Faith Bartello Eastside HS Carson Tuchschmidt Archer High Nitish Jindal WALTON Emily Aktins Brookwood 20 10

24 Category: Academic ContestName: Derivatives III 454 Sam Quinn Northview HS Peggy Xu Northview HS James Cover WALTON Matt McNeeley Archer High Denise Yoon Northview HS Matthew Wei Northview HS Yash Chandramouli Northview HS Samuel Marks WALTON Victoria Hiten Northview HS Maria Garcia Duluth HS Michael Daniels MARIST Woo Suk Jang Northview HS Jerry Chamber Brookwood Vineet Raman WALTON Parth Viswanathan Northview HS Angela Lin Northview HS Mallika Balakrishan WALTON Woo Suk Jang Northview HS Ana Sherer-Estevez Athens Academy Parth Viswanathan Northview HS Vineet Raman WALTON Ana Sherer-Estevez Athens Academy Hillary Kim North Gwinnett High Hillary Kim North Gwinnett High Caroline Howard North Gwinnett High Angela Lin Northview HS Mallika Balakrishan WALTON 25 6

25 481 Jerry Chamber Brookwood Caroline Howard North Gwinnett High Rudy Robles-Moreno Mountain View HS Patricia Lin Northview HS Catherine Eccleston North Gwinnett High Patricia Lin Northview HS Catherine Eccleston North Gwinnett High Rudy Robles-Moreno Mountain View HS Janice He Northview HS Olivia Rois Northview HS Olivia Rois Northview HS Chaeyoon Lee Northview HS Chaeyoon Lee Northview HS Elizabeth Frickey WALTON Sean Ware Kennesaw Mountain HS Rachel Roller Mountain View HS Sean Ware Kennesaw Mountain HS Rachel Roller Mountain View HS Kayla Lee North Gwinnett High Kayla Lee North Gwinnett High Elizabeth Frickey WALTON Janice He Northview HS Yeshy Manoharan North Gwinnett High Tsion Assaye Mountain View HS Elton Lossner North Gwinnett High Elton Lossner North Gwinnett High Malison Young Brookwood Yeshy Manoharan North Gwinnett High Malison Young Brookwood 22 9

26 510 Hannah Sharpe WALTON Hannah Sharpe WALTON Eri Kudo WALTON Colin Walsh Northview HS Colin Walsh Northview HS Eri Kudo WALTON Jonathan Spalten Pace Jonathan Spalten Pace Tsion Assaye Mountain View HS Lily Wang Northview HS Michael Liang Northview HS Annie Yang North Gwinnett High Amanda Liew Northview HS Alyisha Bouges Duluth HS Annie Yang North Gwinnett High Michael Liang Northview HS Lydia Ellington Woodstock HS Nolan LaBouff WALTON Nolan LaBouff WALTON Lydia Ellington Woodstock HS Amanda Liew Northview HS John Wang WALTON John Wang WALTON Alyisha Bouges Duluth HS Lily Wang Northview HS 21 10

27 Category: Academic ContestName: Derivatives IV 535 Akash Doshi WALTON Sarah Cover WALTON Tony Qian Northview HS Brendan Phillips MARIST Mitchell Freyermuth Stratford Academy Jeremy Cooley North Gwinnett High Jeremy Cooley North Gwinnett High Michael Sloman Pace Michael Sloman Pace Hayli Massey Eastside HS Lauren Nguyen Wheeler H.S Ben Bohannon Eastside HS James Dow Northview HS Ben Bohannon Eastside HS James Dow Northview HS Hayli Massey Eastside HS Abbie Nash Stratford Academy Lauren Nguyen Wheeler H.S Abbie Nash Stratford Academy Michael Thurston MARIST Calvin Jung North Gwinnett High Calvin Jung North Gwinnett High Michael Thurston MARIST Kimberly Stier Eastside HS Kimberly Stier Eastside HS Jenny Truong Brookwood Naana Obeng-Marnu Brookwood 23 10

28 562 Austin Staton Mountain View HS Jenny Truong Brookwood Josh O'Shields North Gwinnett High Erin Davenport WALTON Austin Staton Mountain View HS Erin Davenport WALTON Naana Obeng-Marnu Brookwood Josh O'Shields North Gwinnett High 23 10

29 Category: Academic ContestName: Derivatives V 570 Benjamin Ford Stratford Academy Conner Bryan Eastside HS Diane Park WALTON Alex Wu WALTON Alex Wu WALTON Hali Mo WALTON Catherine Niu WALTON Mark Martin Eastside HS Dani Abusharr Hillgrove High School Christian Sorensen Alpharetta Olivia Treston Columbus HS Kathryn Price Hillgrove High School Elizabeth Campbell MARIST Caroline Hollar WALTON Cusuh Ham WALTON Jimmie Stuckey WALTON Aditya Shah WALTON Caroline Hollar WALTON Aditya Shah WALTON Jimmie Stuckey WALTON Jeff Zambory WALTON Elizabeth Campbell MARIST Jeff Zambory WALTON Cusuh Ham WALTON Shirley Wang WALTON Aubrey Davis Hillgrove High School Emily Maloney Wheeler H.S. 20 8

30 597 Emily Maloney Wheeler H.S Shirley Wang WALTON Aubrey Davis Hillgrove High School Mackenzie Marcinko MARIST Roger Song WALTON Roger Song WALTON Alexandra Brown MARIST Africa McLeod Atlanta Girls' School Alexandra Brown MARIST Africa McLeod Atlanta Girls' School Mackenzie Marcinko MARIST Campbell Axt Harrison HS Campbell Axt Harrison HS Zach Denton MARIST Zach Denton MARIST 18 10

31 Category: Academic ContestName: Greek Culture/History I 612 Alice Lin Northview HS Nicole Sim Northview HS Hannah Marier MARIST Matt Lopes WALTON Jason Park Northview HS Kok Tan Northview HS Raahul Acharya Northview HS Jackson Hall Eastside HS Jesse Eldell Eastside HS Shannon Hwu Northview HS Emily Chang Northview HS Zeke Dunevent Eastside HS Alexis Benson Pace Maggie Light North Gwinnett High Siddharth Satuluru Northview HS Madeline Green Eastside HS Hannah Alwes Eastside HS Oxford Wang Northview HS Sallie Quiner Pace Amarah Shakur Northview HS Jake Sickerman Grayson High Alex Kreitz MILTON Keshav Parwal Northview HS Angela Su WALTON Kyle Duval Pace Niketa Raj Northview HS Roshan Balakrishnan Northview HS 17 10

32 639 Lucy Wang WALTON Farrah Khanpour WALTON Collin Kemper Mountain View HS Carl Liu WALTON Ben Davidson WALTON Bryan Zhang WALTON 17 10

33 Category: Academic ContestName: Greek Culture/History II 645 Philip Lan Northview HS Kaylah Kennedy Eastside HS Jermaine Bryant Northview HS Eujin Jang WALTON Dakota Arrington Eastside HS Liheng Song Northview HS Sakthi Alapakkam WALTON Gal Moskovitch Northview HS Shrish Singh WALTON Samuel Stewart Eastside HS SeungWoo Choi Northview HS Caitlin Smith Eastside HS Anna Davis Eastside HS Alix Mills Northview HS Katharine Lech Northview HS Michael Pope Eastside HS Gina Kim WALTON Evan House Eastside HS Danny Zimmer MILTON Jean-Pierre Oberste Northview HS Christian McKittrick MARIST Connor O'Kelley North Gwinnett High Janet Wang WALTON MaLiza Limoran Monroe Area H.S Noah Felsberg Eastside HS Sarah Heiniger WALTON Foy Weaver Alpharetta 19 8

34 672 Albert Phouangaphay Parkview HS Shiyan Zan Northview HS Emma Ensley WALTON Varun Ramachandran Parkview HS Ethane Rivera Northview HS Emily Larrimore Eastside HS Katie Flom MILTON Stephen Reisner Pace Frank Burrows WALTON Will Hennessey Blessed Trinity Jeffrey Hsia WALTON Emily Kiker Northview HS Jack Mitchell Eastside HS 17 10

35 Category: Academic ContestName: Greek Culture/History III 685 Sam Quinn Northview HS Victoria Hiten Northview HS Saad Bashir Athens Academy Matthew Wei Northview HS Yash Chandramouli Northview HS Ayoung Song WALTON Denise Yoon Northview HS Tali Higgins WALTON William Broniec Peachtree Ridge Chris Zourzoukis North Gwinnett High Brian Chung Peachtree Ridge Helen Chen Athens Academy Elizabeth Osman WALTON Jonathan Spalten Pace Elizabeth Trinh Northview HS Dean Papastrat Pace Mallika Balakrishan WALTON Elizabeth Frickey WALTON Ana Sherer-Estevez Athens Academy Vineet Raman WALTON Mary Beckwith WALTON Peggy Xu Northview HS Joseph Kim North Gwinnett High Ann Abraham Grayson High Yuke Yang WALTON Ashley Pace Pace James Cover WALTON 18 9

36 712 John McGinnis WALTON Annie Yang North Gwinnett High Lily Wang Northview HS Janice He Northview HS Woo Suk Jang Northview HS John Wang WALTON Brian Choi North Gwinnett High 17 10

37 Category: Academic ContestName: Greek Culture/History IV 719 James Dow Northview HS Tyler Dysart Eastside HS Sarah Cover WALTON Amanda Bolen Eastside HS Lauren Nguyen Wheeler H.S Tony Qian Northview HS Diana Xu MILTON Jasper Narvil Eastside HS Michael Sloman Pace Sabrena Rutledge Wheeler H.S Jaclyn Lund Pace Grace Chung WALTON Ben Bohannon Eastside HS Erin Davenport WALTON Stephen Lee WALTON Morgan Green Eastside HS Brian Lee WALTON 21 10

38 Category: Academic ContestName: Greek Culture/History V 736 Conner Bryan Eastside HS Christian Sorensen Alpharetta Catherine Niu WALTON Hali Mo WALTON Cusuh Ham WALTON Abhi Mahendrakar WALTON Murphy Boales Brookwood Diane Park WALTON Shirley Wang WALTON Jeff Zambory WALTON Jazmin Ireland Eastside HS Alexandra Brown MARIST Deepak Jhol WALTON Jimmie Stuckey WALTON 14 10

39 Category: Academic ContestName: Greek Derivatives I 750 Alice Lin Northview HS Keshav Parwal Northview HS Allen Zhang WALTON Nicole Sim Northview HS Rebecca Michaud MARIST Oxford Wang Northview HS Carl Liu WALTON Kyle Ramby Northview HS Alex Kreitz MILTON Roshan Balakrishnan Northview HS Siddharth Satuluru Northview HS Santhosh Subramanian Northview HS Santhosh Subramanian Northview HS Kok Tan Northview HS Kok Tan Northview HS Lucy Wang WALTON Vinu Eranezhath Northview HS Vinu Eranezhath Northview HS Lucy Wang WALTON Niketa Raj Northview HS Niketa Raj Northview HS Lizzy Liu Brookwood Esther Jones Brookwood Chris Yoon Northview HS Chris Yoon Northview HS Cole Maberry MILTON Cole Maberry MILTON 36 8

40 777 Esther Jones Brookwood Matt Lopes WALTON Matt Lopes WALTON Robert Landlord Northview HS Daniel Brown Northview HS Jackson Hall Eastside HS Daniel Brown Northview HS Robert Landlord Northview HS Jackson Hall Eastside HS Gen Hackman MILTON Angela Su WALTON Mason Hodge Scholars' Academy Bryan Zhang WALTON Sage Moffitt Northview HS Mason Hodge Scholars' Academy Gen Hackman MILTON Angela Su WALTON Patrick Shea North Gwinnett High Bryan Zhang WALTON Patrick Shea North Gwinnett High Sage Moffitt Northview HS 34 10

41 Category: Academic ContestName: Greek Derivatives II 798 Lewis Bannister Hart County HS Jeffrey Hsia WALTON Jermaine Bryant Northview HS Liheng Song Northview HS Jinhee Lee Northview HS Ishan Deulkar Northview HS Nitish Jindal WALTON Nitish Jindal WALTON Conrad Bhamani MILTON Keren Park WALTON Danny Zimmer MILTON Conrad Bhamani MILTON Danny Zimmer MILTON Keren Park WALTON Jack Obeng-marnu Brookwood Shishir Bhandi Stratford Academy Kevin Kuonqui Mountain View HS Janet Wang WALTON Philip Lan Northview HS Jean-Pierre Oberste Northview HS Philip Lan Northview HS Shishir Bhandi Stratford Academy Janet Wang WALTON Jean-Pierre Oberste Northview HS Kevin Kuonqui Mountain View HS Jack Obeng-marnu Brookwood Connor O'Kelley North Gwinnett High 39 8

42 825 Connor O'Kelley North Gwinnett High Eujin Jang WALTON Akash Harjani MILTON Akash Harjani MILTON Trevor Baron MILTON Trevor Baron MILTON Frank Burrows WALTON Frank Burrows WALTON Eujin Jang WALTON Shrish Singh WALTON SeungWoo Choi Northview HS Shrish Singh WALTON SeungWoo Choi Northview HS Mimi Doan Mountain View HS Mimi Doan Mountain View HS 37 10

43 Category: Academic ContestName: Greek Derivatives III 840 Victoria Hiten Northview HS Denise Yoon Northview HS Samuel Marks WALTON Annelise Wilson Brookwood Sam Quinn Northview HS Caroline Howard North Gwinnett High Elton Lossner North Gwinnett High Austin Wang WALTON Woo Suk Jang Northview HS Malison Young Brookwood Matthew Wei Northview HS Yeshy Manoharan North Gwinnett High Vineet Raman WALTON Yeshy Manoharan North Gwinnett High Mallika Balakrishan WALTON Vineet Raman WALTON Mallika Balakrishan WALTON Malison Young Brookwood Matthew Wei Northview HS Ana Sherer-Estevez Athens Academy John Wang WALTON Michael Liang Northview HS Ana Sherer-Estevez Athens Academy Michael Liang Northview HS John Wang WALTON Olivia Smith MILTON Olivia Smith MILTON 38 8

44 867 Elizabeth Trinh Northview HS Elizabeth Trinh Northview HS James Cover WALTON James Cover WALTON Manon Semrau WALTON Patricia Lin Northview HS Joseph Kim North Gwinnett High Joseph Kim North Gwinnett High Jerry Chamber Brookwood Manon Semrau WALTON Eri Kudo WALTON Yash Chandramouli Northview HS Yash Chandramouli Northview HS Eri Kudo WALTON Patricia Lin Northview HS Jerry Chamber Brookwood Chaeyoon Lee Northview HS Peggy Xu Northview HS Chaeyoon Lee Northview HS Nachammai Srinimukesh Northview HS Peggy Xu Northview HS Charlotte Steinichen MARIST Parth Viswanathan Northview HS Amanda Liew Northview HS Alyisha Bouges Duluth HS Alyisha Bouges Duluth HS Amanda Liew Northview HS Nachammai Srinimukesh Northview HS Charlotte Steinichen MARIST 36 10

45 896 Parth Viswanathan Northview HS Jackson Stair Northview HS Jackson Stair Northview HS 36 10

46 Category: Academic ContestName: Greek Derivatives IV 899 Sarah Cover WALTON Tony Qian Northview HS John Koh North Gwinnett High Akash Doshi WALTON Erin Davenport WALTON James Dow Northview HS Jaclyn Lund Pace Mitchell Freyermuth Stratford Academy Jeremy Cooley North Gwinnett High David Pitt North Gwinnett High Felix Edwards Scholars' Academy Brian Lee WALTON Michael Sloman Pace Brian Lee WALTON Lauren Nguyen Wheeler H.S Michael Sloman Pace Lauren Nguyen Wheeler H.S Tionne Pete Mountain View HS Shivam Patel Eastside HS Shivam Patel Eastside HS Tionne Pete Mountain View HS Diana Xu MILTON Diana Xu MILTON Ben Bohannon Eastside HS Austin Staton Mountain View HS Austin Staton Mountain View HS Ben Bohannon Eastside HS 38 8

47 926 Ethan Jen WALTON Ethan Jen WALTON Sujay Sreenivasan WALTON Amanda Bolen Eastside HS Monica Korfas WALTON Amanda Bolen Eastside HS Sujay Sreenivasan WALTON Monica Korfas WALTON Tyler Dysart Eastside HS Tyler Dysart Eastside HS 35 10

48 Category: Academic ContestName: Greek Derivatives V 936 Conner Bryan Eastside HS Conner Bryan Eastside HS Benjamin Ford Stratford Academy Hali Mo WALTON Alex Wu WALTON Alex Wu WALTON Catherine Niu WALTON Mackenzie Marcinko MARIST Roger Song WALTON Caitlin Nam WALTON Caitlin Nam WALTON Roger Song WALTON Zach Denton MARIST Shirley Wang WALTON Cole Rogers Eastside HS Shirley Wang WALTON Zach Denton MARIST Cole Rogers Eastside HS Abhi Mahendrakar WALTON Michelle Yancich Pace Abhi Mahendrakar WALTON Jeff Zambory WALTON Jeff Zambory WALTON Michelle Yancich Pace Caroline Hollar WALTON Caroline Hollar WALTON Diane Park WALTON 35 9

49 963 Diane Park WALTON Aditya Shah WALTON Cusuh Ham WALTON Elizabeth Campbell MARIST Elizabeth Campbell MARIST Aditya Shah WALTON Cusuh Ham WALTON 33 10

50 Category: Academic ContestName: Latin Grammar I 970 Alice Lin Northview HS Tiffany Xu Northview HS Vinu Eranezhath Northview HS Allen Zhang WALTON Chris Yoon Northview HS Prashanth Kumar Pace Aaron Coburn Davidson Carl Liu WALTON Annie Nottingham Pace Angela Su WALTON Monica Privette Eastside HS Kenny Zhou Northview HS Shannon Hwu Northview HS Raahul Acharya Northview HS Keshav Parwal Northview HS Cole Maberry MILTON Angel Li Eastside HS Maggie Light North Gwinnett High CAMERON MOATS Dacula Nicole Sim Northview HS Lili Yu Eastside HS Siddharth Satuluru Northview HS Thomas Murray Lovett Roshan Balakrishnan Northview HS Ashley Choo-Hen Blessed Trinity Alexander Hammond Lovett Lucy Wang WALTON 33 7

51 997 Bryan Zhang WALTON Craig Seol Lovett Jason Fan WALTON Katy Leitz Pace Alexis Benson Pace Justin Braverman North Gwinnett High Josiah Ediger North Gwinnett High Leann Kopp Blessed Trinity Angie Rhilinger North Gwinnett High Gen Hackman MILTON Alton Wiggers Lovett Robert Landlord Northview HS Adam Burkley Northview HS Sam Shaffer Pace Eric Schank Pace GABRIEL EVATT-MACHADO Dacula Jackson Hall Eastside HS Nicholas Carlson Blessed Trinity Emily Chang Northview HS Alexandria Turcotte Eastside HS 30 10

52 Category: Academic ContestName: Latin Grammar II 1017 Jinhee Lee Northview HS Nitish Jindal WALTON Jeffrey Hsia WALTON Jermaine Bryant Northview HS Frank Burrows WALTON Suji Kim WALTON Eddy Chiao WALTON Ishan Deulkar Northview HS Keren Park WALTON Kolyse Wagstaff Eastside HS Dakota Arrington Eastside HS Andrew Wu Pace Julie Kim WALTON Evan House Eastside HS Eujin Jang WALTON Samuel Stewart Eastside HS Gina Kim WALTON Marcus Wei Northview HS 29 10

53 Category: Academic ContestName: Latin Grammar III 1035 Sam Quinn Northview HS Denise Yoon Northview HS Samuel Marks WALTON Yash Chandramouli Northview HS Peggy Xu Northview HS Austin Wang WALTON Caroline Howard North Gwinnett High Jonathan Spalten Pace Victoria Hiten Northview HS Mallika Balakrishan WALTON Catherine Eccleston North Gwinnett High Elton Lossner North Gwinnett High Elton Lossner North Gwinnett High Elton Lossner North Gwinnett High Michael Liang Northview HS Vineet Raman WALTON James Cover WALTON Hillary Kim North Gwinnett High 32 10

54 Category: Academic ContestName: Latin Grammar IV 1053 Tony Qian Northview HS Akash Doshi WALTON Sarah Cover WALTON Michael Sloman Pace Jeremy Cooley North Gwinnett High Amanda Bolen Eastside HS James Dow Northview HS Brendan Phillips MARIST John Koh North Gwinnett High Tionne Pete Mountain View HS Josh O'Shields North Gwinnett High Lauren Nguyen Wheeler H.S Anna Deily MARIST Jaclyn Lund Pace 34 10

55 Category: Academic ContestName: Latin Grammar V 1067 Hali Mo WALTON Conner Bryan Eastside HS Christian Sorensen Alpharetta Michelle Yancich Pace Cusuh Ham WALTON Catherine Niu WALTON Zach Denton MARIST Africa McLeod Atlanta Girls' School Caitlin Nam WALTON Cole Rogers Eastside HS Roger Song WALTON Jason Briem Eastside HS Abhi Mahendrakar WALTON Roger Song WALTON Roger Song WALTON Shirley Wang WALTON Alexandra Brown MARIST 26 10

56 Category: Academic ContestName: Latin Literature I 1084 Zeke Dunevent Eastside HS Maggie Light North Gwinnett High Angel Li Eastside HS Jesse Eldell Eastside HS Nick Tedrow Eastside HS Madeline Green Eastside HS Keshav Parwal Northview HS Monica Privette Eastside HS Kiersten Dacosta Eastside HS Courtney Farrow Eastside HS Jackson Hall Eastside HS Patrick Shea North Gwinnett High Raahul Acharya Northview HS Alexandria Turcotte Eastside HS Delaney Murphy Eastside HS Bryan Zhang WALTON 23 10

57 Category: Academic ContestName: Latin Literature II 1100 Dakota Arrington Eastside HS Faith Bartello Eastside HS Anna Davis Eastside HS Kaylah Kennedy Eastside HS Noah Felsberg Eastside HS Evan House Eastside HS Samuel Stewart Eastside HS Jillian Jones Eastside HS Kolyse Wagstaff Eastside HS Philip Lan Northview HS Jack Mitchell Eastside HS Tymbre Manning Eastside HS 29 10

58 Category: Academic ContestName: Latin Literature III 1112 Sam Quinn Northview HS Denise Yoon Northview HS Yash Chandramouli Northview HS Victoria Hiten Northview HS Colin Walsh Northview HS Matthew Wei Northview HS Saad Bashir Athens Academy Austin Wang WALTON Angela Lin Northview HS Elton Lossner North Gwinnett High John Wang WALTON James Cover WALTON Chaeyoon Lee Northview HS Amanda Liew Northview HS Parth Viswanathan Northview HS Janice He Northview HS 26 10

59 Category: Academic ContestName: Latin Literature IV 1128 Tony Qian Northview HS Sarah Cover WALTON Amanda Bolen Eastside HS Tyler Dysart Eastside HS James Dow Northview HS Jasper Narvil Eastside HS Joey Ellwanger Eastside HS Ben Bohannon Eastside HS Quin Murphy Eastside HS Morgan Green Eastside HS Lauren Nguyen Wheeler H.S Anna Deily MARIST Jaclyn Lund Pace 31 10

60 Category: Academic ContestName: Latin Literature V 1141 Conner Bryan Eastside HS Hali Mo WALTON Cole Rogers Eastside HS Michelle Yancich Pace Shirley Wang WALTON Cusuh Ham WALTON Aditya Shah WALTON Catherine Niu WALTON Alexandra Brown MARIST Roger Song WALTON Africa McLeod Atlanta Girls' School Caitlin Nam WALTON Jazmin Ireland Eastside HS Abhi Mahendrakar WALTON Jeff Zambory WALTON 18 10

61 Category: Academic ContestName: Latin Vocabulary I 1156 Vinu Eranezhath Northview HS Haiz Webb Stratford Academy Alex Kreitz MILTON Roshan Balakrishnan Northview HS Allen Zhang WALTON Santhosh Subramanian Northview HS Alice Lin Northview HS Prashanth Kumar Pace Thomas Murray Lovett Bryan Zhang WALTON Keshav Parwal Northview HS Kyle Duval Pace Jason Fan WALTON Clay Sullivan Pace Lucy Wang WALTON Madeline Green Eastside HS Daniel Agramonte WALTON Carl Liu WALTON Nicole Sim Northview HS Chris Yoon Northview HS Eric Schank Pace Leann Kopp Blessed Trinity Alexander Hammond Lovett Adam Steinichen MARIST Ben Davidson WALTON Monica Privette Eastside HS Emily Chang Northview HS 24 8

62 1183 Nick Tedrow Eastside HS Jackson Hall Eastside HS Raahul Acharya Northview HS Annie Nottingham Pace Isaiah Washington Eastside HS Angel Li Eastside HS Alexis Benson Pace Katy Leitz Pace Kenny Zhou Northview HS Nicholas Carlson Blessed Trinity Davis Rackley Lovett Sam Shaffer Pace 22 10

63 Category: Academic ContestName: Latin Vocabulary II 1195 SeungWoo Choi Northview HS Jermaine Bryant Northview HS Ishan Deulkar Northview HS Andrew Wu Pace Jeffrey Hsia WALTON Jinhee Lee Northview HS Connor O'Kelley North Gwinnett High Philip Lan Northview HS Nitish Jindal WALTON Liheng Song Northview HS Eddy Chiao WALTON Shishir Bhandi Stratford Academy Kolyse Wagstaff Eastside HS Frank Burrows WALTON Julie Kim WALTON Dakota Arrington Eastside HS Jack Obeng-marnu Brookwood Varsha Kottamasu Northview HS Lewis Bannister Hart County HS Kevin Kuonqui Mountain View HS Conrad Bhamani MILTON 29 10

64 Category: Academic ContestName: Latin Vocabulary III 1216 Caroline Howard North Gwinnett High Yash Chandramouli Northview HS Peggy Xu Northview HS Austin Wang WALTON Denise Yoon Northview HS Joseph Kim North Gwinnett High Sam Quinn Northview HS Vineet Raman WALTON Elton Lossner North Gwinnett High Lily Wang Northview HS Samuel Marks WALTON Eri Kudo WALTON Matthew Wei Northview HS Amanda Liew Northview HS Michael Daniels MARIST Janice He Northview HS Jonathan Spalten Pace Catherine Eccleston North Gwinnett High Scott Schultz Parkview HS Megan Paik North Gwinnett High 34 10

65 Category: Academic ContestName: Latin Vocabulary IV 1236 Akash Doshi WALTON Jaclyn Lund Pace John Koh North Gwinnett High Jeremy Cooley North Gwinnett High Sarah Cover WALTON Josh O'Shields North Gwinnett High Brendan Phillips MARIST Tony Qian Northview HS James Dow Northview HS Hayli Massey Eastside HS Anna Deily MARIST DOUGLAS STEWART Dacula Michael Yu Parkview HS Nicole Valerioti WALTON Ha Truong North Gwinnett High Brian Lee WALTON Erin Davenport WALTON Kaylah Kauffman Eastside HS Calvin Jung North Gwinnett High Quin Murphy Eastside HS Michael Thurston MARIST Lauren Nguyen Wheeler H.S Tionne Pete Mountain View HS Joey Ellwanger Eastside HS David Pitt North Gwinnett High Jasper Narvil Eastside HS Tyler Dysart Eastside HS 33 10

66 1263 Ben Bohannon Eastside HS 33 10

67 Category: Academic ContestName: Latin Vocabulary V 1264 Conner Bryan Eastside HS Michelle Yancich Pace Cusuh Ham WALTON Olivia Treston Columbus HS Christian Sorensen Alpharetta Hali Mo WALTON Catherine Niu WALTON Rania Glass Hillgrove High School Zach Denton MARIST Alexandra Brown MARIST Shirley Wang WALTON Jiwoo Kang Peachtree Ridge Cole Rogers Eastside HS Abhi Mahendrakar WALTON Caitlin Nam WALTON Jason Briem Eastside HS Jessica Leung WALTON -1 4

68 Category: Academic ContestName: Mottoes Ashley Choo-Hen Blessed Trinity Alice Lin Northview HS Vinu Eranezhath Northview HS Elly Sim Northview HS Piyush Kancharlawar WALTON Maggie Light North Gwinnett High Leann Kopp Blessed Trinity Matt Lopes WALTON Nicole Sim Northview HS Nicole Sim Northview HS Keshav Parwal Northview HS Keshav Parwal Northview HS Allen Zhang WALTON Allen Zhang WALTON Lucy Wang WALTON Lucy Wang WALTON Chris Yoon Northview HS Shannon Hwu Northview HS Chris Yoon Northview HS Shannon Hwu Northview HS Siddharth Satuluru Northview HS Ben Davidson WALTON Ben Davidson WALTON Siddharth Satuluru Northview HS Sage Moffitt Northview HS Sage Moffitt Northview HS Daniel Brown Northview HS 27 10

69 1308 Daniel Brown Northview HS 27 10

70 Category: Academic ContestName: Mottoes II 1309 Liheng Song Northview HS SeungWoo Choi Northview HS Jinhee Lee Northview HS Jermaine Bryant Northview HS Suji Kim WALTON Anna Davis Eastside HS Shivika Bhayana Northview HS Kaylah Kennedy Eastside HS Evan House Eastside HS Dakota Arrington Eastside HS Ishan Deulkar Northview HS Kaylah Kennedy Eastside HS Evan House Eastside HS Ishan Deulkar Northview HS Dakota Arrington Eastside HS Connor O'Kelley North Gwinnett High Connor O'Kelley North Gwinnett High Philip Lan Northview HS Philip Lan Northview HS Cynthia Liang Northview HS Cynthia Liang Northview HS Jeffrey Hsia WALTON Jeffrey Hsia WALTON John Suh Northview HS Shiyan Zan Northview HS Shrish Singh WALTON Shrish Singh WALTON 31 9

71 1336 John Suh Northview HS Shiyan Zan Northview HS Julie Kim WALTON Julie Kim WALTON Faith Bartello Eastside HS Faith Bartello Eastside HS Andrew Wu Pace Andrew Wu Pace 30 10

72 Category: Academic ContestName: Mottoes III 1344 Peggy Xu Northview HS Sam Quinn Northview HS Samuel Marks WALTON Austin Wang WALTON Denise Yoon Northview HS James Cover WALTON Caroline Howard North Gwinnett High Caroline Howard North Gwinnett High Yash Chandramouli Northview HS Yash Chandramouli Northview HS Victoria Hiten Northview HS Victoria Hiten Northview HS Mallika Balakrishan WALTON Mallika Balakrishan WALTON Elton Lossner North Gwinnett High Elton Lossner North Gwinnett High Catherine Eccleston North Gwinnett High Catherine Eccleston North Gwinnett High Truc Tran North Gwinnett High Truc Tran North Gwinnett High 31 10

73 Category: Academic ContestName: Mottoes IV 1364 Sarah Cover WALTON Tony Qian Northview HS Tyler Dysart Eastside HS James Dow Northview HS Akash Doshi WALTON Hayli Massey Eastside HS Jeremy Cooley North Gwinnett High Josh O'Shields North Gwinnett High Jasper Narvil Eastside HS Michael Sloman Pace Lauren Nguyen Wheeler H.S Lauren Nguyen Wheeler H.S John Koh North Gwinnett High Brian Lee WALTON David Pitt North Gwinnett High Brian Lee WALTON John Koh North Gwinnett High David Pitt North Gwinnett High Jaclyn Lund Pace Jaclyn Lund Pace Amanda Bolen Eastside HS Amanda Bolen Eastside HS Elise Barnes WALTON Ben Bohannon Eastside HS Elise Barnes WALTON Samantha Thompson Eastside HS Tionne Pete Mountain View HS 30 10

74 1391 Jenny Truong Brookwood Tionne Pete Mountain View HS Ben Bohannon Eastside HS Samantha Thompson Eastside HS Jenny Truong Brookwood 30 10

75 Category: Academic ContestName: Mottoes V 1396 Conner Bryan Eastside HS Hali Mo WALTON Cusuh Ham WALTON Caitlin Nam WALTON Deepak Jhol WALTON Cole Rogers Eastside HS Michelle Yancich Pace Michelle Yancich Pace Emily Maloney Wheeler H.S Emily Maloney Wheeler H.S Jazmin Ireland Eastside HS Jazmin Ireland Eastside HS Africa McLeod Atlanta Girls' School Africa McLeod Atlanta Girls' School Roger Song WALTON Roger Song WALTON Alexandra Brown MARIST Shirley Wang WALTON Alexandra Brown MARIST Shirley Wang WALTON 26 10

SitemapHeaven's Trail - Lethal Mind (Japanese Edition) [2018] [320 KBPS][Pradyutvam] | Рассыпая серебро Single | Oldandyoung Gangbang